Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Dünya

Dünya

Dünya

Çek özgür dalgıç dünya rekoru kırdı: Tek nefeste 52,1 metreye daldı

SoleKinG
0 20

Çek özgür dalgıç David Vencl, tek nefeste dalgıç giysisi olmadan 52,1 metre derinliğe dalarak, dünya rekoruna imza attı.

Dünya

300 teknoloji işvereni İngiltere Başbakanı’nı uyardı

SoleKinG
0 19

SVB’nin batışı sonrası İngiltere teyakkuza geçti. Başbakan Sunak, Maliye Bakanı Hunt’la görüştü. 300 İngiliz teknoloji şirketi sahibi, “10 Numara”yı uyardı: “SVB’de paramız kalırsa, kesim 20 yıl geri masraf.”

Dünya

SVB’nin iki üst seviye yöneticisine dava

SoleKinG
0 20

Kaliforniya eyaletindeki San Jose Federal Mahkemesinde açılan davada, SVB ile Üst Yöneticisi Gregory Becker ve Finans Yöneticisi Daniel Beck, artan faiz oranlarıyla bankanın hassas duruma düşmesini gizlemekle suçlandı.

Dünya

Fransız askerlerinden kentin göbeğinde tatbikat

SoleKinG
0 24

Fransa’nın Cahors kenti merkezinde, Orion23 tatbikatının son etabı icra edildi. Siviller gündelik hayatlarına devam ettiği sırada askerler tatbikata devam etti.

Dünya

Hangi ülkede çiftler birbirine daha aşık araştırması: Türkiye 37’nci sırada

SoleKinG
0 11

Yapılan araştırmaya nazaran birbirini en çok seven ülkeler sıralamasında birinci sırayı Macaristan alıyor. Türkiye ise yapılan araştırmada 37’nci sırada yer aldı.

Dünya

Fitch’ten Türkiye iktisadı için büyüme varsayımı

SoleKinG
0 8

Memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, global iktisada ait 2023 büyüme kestirimini yükseltti. Fitch iddiasını yüzde 1,4’ten yüzde 2’ye çıkardı.

Dünya

İsveç, terörizme ve PKK’ya karşı çalışmalarını ağırlaştırdığını duyurdu

SoleKinG
0 11

İsveç’in NATO Üyeliğinden Sorumlu Başmüzakereci Oscar Stenström, ülkesinin terörizme ve PKK’ya karşı çalışmalarını ağırlaştırdığını söyledi.

Dünya

Fed Lideri Powell: Faiz oranlarının kestirim edilenden daha yükseğe çıkabilir

SoleKinG
0 6

ABD Merkez Bankası Lideri Jerome Powell, son ekonomik dataların beklenenden daha güçlü geldiğini, bunun da faiz oranlarının kesin düzeyinin varsayım edilenden daha yüksek olabileceğini gösterdiğini belirtti

Dünya

ABD istihbaratı: Kuzey Akım Boru çizgilerine sabotajı Ukrayna yanlısı bir küme düzenlemiş olabilir

SoleKinG
0 9

Geçen yıl Rus gazını Avrupa’ya taşıyan Kuzey Akım Boru çizgilerine yönelik sabotajların muhtemelen Ukrayna yanlısı bir küme tarafından düzenlendiği öne sürüldü.

Dünya

Stoltenberg: Hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı

SoleKinG
0 7

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin legal güvenlik dertleri olduğunu belirtti. Stoltenberg, “Hiçbir NATO müttefiki bu kadar çok terör saldırısına maruz kalmamıştır” dedi.