Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sağlık

Sağlık

“Afet sonrasında kimi psikiyatrik rahatsızlıkların ortaya çıkmasını bekliyoruz”

SoleKinG
0 9

Zelzele sonrasında, başta depremzedeler olmak üzere bu afete uzaktan şahit olanlar da ruhsal olarak farklı süreçlerden geçti. Bu sürece takviye olmak ismine, Yaşar Üniversitesi’nde “Afet Vakitlerinde Sürdürülebilir Ruhsal Âlâ Oluş” isimli bir seminer düzenlendi.

Sağlık

ABD raporu: Covid virüsü Çin laboratuvarından sızdı

SoleKinG
0 12

The Wall Street Journal gazetesi, ABD Güç Bakanlığı’nın tüm dünyada yaklaşık 6.8 milyon kişinin vefatına neden olan Covid-19 virüsünün Çin’deki bir laboratuvardan sızdığı tarafındaki değerlendirmesini yayımladı, ortalık karıştı. Cumhuriyetçiler “Çin şeytandır, milyonları öldürdüler” diye ayaklandı.

Sağlık

“Solunum enfeksiyonları artabilir”

SoleKinG
0 15

Zelzelelerin sıhhat üzerindeki ani tesirleri kadar salgın ve uzun periyodik meseleleri tetiklediği de biliniyor. Bu nedenle mevcut sıhhat sıkıntıları olanlar için temel ilaçların sağlanması kadar, depremzedelerin, bölgede misyon alan grupların teneffüs yolu, su ve hijyen kaynaklı enfeksiyonlar konusunda da korunması gerekiyor.

Sağlık

Yunanistan ilaç düşüncesi başladı, Avpura’dan tahlil isteniyor

SoleKinG
0 7

Yunanistan Sıhhat Bakanı Thanos Plevris, ülkenin karşı karşıya kaldığı ilaç problemiyle ilgili olarak, Avrupa Birliğinin (AB) sağlıktan sorumlu komiserliğine mektup gönderdi.