Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

New York borsası yükselişle kapandı

SoleKinG
0 22

New York borsası günü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 300 puanın üzerinde bedel kazandı ve yüzde 1,03 artışla 32.145,80 puana yükseldi.

Ekonomi

Avrupa borsalarında satışlar derinleşti

SoleKinG
0 19

ABD bankacılık bölümündeki sorunlar ABD’de iktisat idaresinin attığı adımlara rağmen Avrupa’da varlık fiyatlarını etkilemeye devam ederken, bölge genelinde hisse piyasalarındaki kayıplar yüzde 3’e ulaştı.

Ekonomi

New York borsası karışık seyirle kapandı

SoleKinG
0 15

New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırımlarına orta verebileceği beklentileriyle günü karışık seyirle tamamladı.

Ekonomi

Karadeniz gazı nisan ayında ulusal sisteme bağlanacak

SoleKinG
0 12

Nisan ayında işlenecek Karadeniz doğal gazı ulusal sisteme bağlanacak. Birinci etapta 10 milyon metreküp doğal gaz kullanılacak. 2026 yılında kullanılan doğal gazın yüzde 30’unun yerli kaynaktan karşılanması hedefleniyor.

Ekonomi

Silikon Vadisi Bankasının iflasından sonra New York borsasında düşüş

SoleKinG
0 9

New York borsası, Silikon Vadisi Bankasının (SVB) iflasının akabinde haftanın son süreç gününü düşüşle tamamladı.

Ekonomi

AKAMİB’in şubat ayı ihracatı yüzde 28.3 düştü

SoleKinG
0 10

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar nedeniyle Türkiye’nin şubat ayı ihracatının olumsuz etkilenerek, geçen yıla nazaran yüzde 6,4 düşüşle 18,6 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirten Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Eserleri İhracatçılar Birliği Lideri Onur Kılıçer, şubat ayında birliklerine üye firmaların gerçekleştirdiği ihracatta da yüzde 28.3 düşüş yaşandığını söyledi.

Ekonomi

Türkiye iktisadı bayanlarla büyüyecek

SoleKinG
0 9

Türkiye iktisadının gereken atılımı yapması, bayanların iş gücüne iştirakinin artması ile olacak. Sarsıntı bölgesinde yaraların sarılmasında bir adım öne çıkan bayanlar da gösteriyor ki ülkemizin  güçlendirilmesinde bayanın rolü önümüzdeki devirde çok daha fazla olacak.

Ekonomi

Sarsıntı turisti korkutmadı Türkiye’ye talep sürüyor

SoleKinG
0 8

Türkiye sarsıntıya karşın turist çekmeyi sürdürüyor. TÜRSAB Lideri Firuz Bağlıkaya, Türkiye’nin klasik olarak en yüksek turizm potansiyeline sahip olduğu pazarlardan ilginin devam ettiğini vurgulayarak, “Bu bağlamda Avrupa’da Almanya, Rusya, İngiltere, Polonya, Hollanda üzere ülkelerden gelen rezervasyon talepleri öne çıkıyor” dedi.

Ekonomi

EYT düzenlemesi Meclis’te kabul edildi! Kimler emekli olabilecek, birinci maaş ne vakit?

SoleKinG
0 11

Son dakika gelişmesi…Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili EYT düzenlemesini içeren Kanun Teklifi TBMM Genel Şurası’nda kabul edildi. Pekala yasaya nazaran kimler emekli olabilecek, EYT’de birinci maaş ne vakit alınacak? Tüm bu soruların karşılığı haberimizde…

Ekonomi

Nisan ayında birinci maaş için EYT’te yol haritası nasıl belirlenmeli?

SoleKinG
0 13

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yasa teklifi yarın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Mart ayında emeklilik dilekçesi verenlerin aylıkları 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere bağlanacağı belirtiliyor. Mart ayında dilekçe verenler için aylık başlangıcının 1 Nisan olması, birinci emekli aylığı ödemesinin nisan ayında yapılacağı manasına gelmiyor.