Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 82 firma, Export Miners’la birinci kere ihracat kayıtlarına girdi

82 firma, Export Miners’la birinci kere ihracat kayıtlarına girdi

SoleKinG SoleKinG -
14 0

Burcu KAYA

Export Miners kümesi CEO’su ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Genç Teşebbüsçüler Şurası üyesi Batuhan Aşut, Export Miners’ın yurt içi ve yurt dışında şubeleşme yatırımlarına devam ettiklerini açıkladı. Aşut, İstanbul şubesiyle Marmara bölgesindeki müşterilerine, Mersin merkez ofisiyle de Katar Kalkınma Bankası referansıyla hem tüm Türkiye’ye hem de çok süratli büyüyen körfez bölgesi pazarına hizmet vererek, nitelikli ihracatın artırılması ve yeni ihracatçı firmalar yaratılmasını hedeflediklerini belirtti. Aşut, “2022 yılında 82 firmanın, ihracat kayıtlarında birinci kere yer almalarını sağladık” diye konuştu.

En büyük açık yetişmiş ihracat personeli

Export Miners’ın ülkedeki en büyük açık olan yetişmiş ihracat çalışanı gereksinimini karşılayabilmek için kurulduğunu söz eden Batuhan Aşut, geçen yıl hizmet verdikleri müşterileriyle toplamda 12.1 milyon dolar ihracat yaptıklarını kaydetti.

Export Miners ile nitelikli çalışanını, mikro KOBİ’lerden Türkiye’nin birinci 500 ihracatçısına kadar büyük bir bölüme sunduğunu ve her bölümden yalnızca bir firma ile çalıştıklarını söz eden Aşut, hizmet verdiği müşterileri kesim önderi yapmayı amaçladıklarını belirtti.

“Türkiye, dünya pazarında değerli bir oyuncu konumunda”

Aşut, Türkiye’nin stratejik pozisyonu ve çeşitli bölümlerdeki üretim kapasitesi sayesinde dünya pazarlarında rekabet avantajına sahip olduğunu belirterek, “Türkiye bilhassa, tarım, hazır giysi, inşaat, otomotiv ve savunma sanayi üzere bölümlerde dünya pazarında değerli bir oyuncu pozisyonunda. Tüm bunların yanı sıra Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Avrupa üzere yakın coğrafyalarda yer alan pazarlara erişim avantajına da sahip durumda” dedi.

Kaynak: Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir