Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Lideri Joe Biden kansere yakalandı!

ABD Lideri Joe Biden kansere yakalandı!

SoleKinG SoleKinG -
13 0

ABD Lideri Joe Biden’ın hekimi Kevin O’Connor, Başkan’ın geçen ay göğsünden biyopsiyle alınan lezyonun kanserli hücre olduğunu fakat tedavi gerektirmediğini duyurdu.

Beyaz Saray, Biden’ın göğsünde oluşan bir lezyon için 16 Şubat’ta yapılan biyopsinin sonucuyla ilgili Hekim O’Connor’un raporunu kamuoyuyla paylaştı.

“Tüm kanserli doku muvaffakiyetle alındı”

O’Connor, biyopsiyle alınan lezyonun bazal hücreli karsinom ismi verilen bir cilt kanseri tipi olduğunu belirterek “Tüm kanserli doku muvaffakiyetle alındı.” sözünü kullandı. Biyopsi bölgesinin etrafındaki alanın da elektrodesikasyon ile tedavi edildiğini anlatan O’Connor, ek tedaviye muhtaçlık olmadığını bildirdi.

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaz oluşumuna meyilli olmadığına işaret etti.

Gözetim altında durumu takip edilecek

Doktor, öteki taraftan bu lezyonların boyutlarının büyüme potansiyeli olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin düzgünleştiğini belirten O’Connor, Başkan’ın rutin denetimleri çerçevesinde nezaret altında durumunun takip edileceğini anlattı.

Başkanlık vazifelerini yerine getirmeye uygun

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle Amerikan kamuoyunda başkanlık misyonunu tam olarak yerine getirip getiremeyeceği sıklıkla gündeme gelen Biden’ın sıhhat durumuyla ilgili Hekim O’Connor’un ayrıntılı bilgiler içeren raporunu kamuoyuyla 17 Şubat’ta paylaşmıştı. Biden’ın sıhhat durumunun “başkanlık misyonlarını yerine getirmeye uygun” olduğunu kaydeden O’Connor, Başkan’ın göğsünde oluşan bir lezyon için biyopsi yapıldığını fakat şimdi sonuçlarının çıkmadığını kaydetmişti.

Kaynak: Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir