Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Jorge Jesus: Daha bitmedi

Jorge Jesus: Daha bitmedi

SoleKinG SoleKinG -
12 0

UEFA Avrupa Ligi son 16 tipi birinci çabasında Jorge Jesus idaresindeki temsilcimiz Fenerbahçe ile Jorge Sampaoli’nin takımı Sevilla, Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Mücadele Sevilla’nın 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus 90 dakikayı kıymetlendirdi.

“Bugünün özeti, birinci yarıda saklıydı”

Jesus, deneyimli bir kadroya karşı oynadıklarını belirtti.

“Avrupa Ligi’nin son 16 cinsinde Fenerbahçe’den çok daha deneyimli bir kadroya karşı oynadık. Bugünün özeti, birinci yarıda gizliydi. Birinci yarıda kusursuz oynadık. Sevilla’nın birinci yarıda bir konumu dahi yoktu fakat biz 3-4 tane net poziyon kaçırdık.”

“Daha bitmedi”

Oynanacak 1 maçın daha olduğunu belirten Jorge Jesus, şunları söyledi:

“Avrupa Ligi’nde bu durumları atamazsanız kazanmanız mümkün olmuyor. İkinci yarı grup biraz konsantrasyonunu kaybetti. Yediğimiz golden bir tanesi taçtan geldi. Biz bugün deneyim eksikliğinin faturasını ödedik fakat 1 maç daha var. Hala talihimiz var. 2-0 istediğimiz sonuç değildi, bu maçın hakkı da değildi. Kendi stadımızda bugünkü birinci yarı üzere oynarsak bu sefer goller atacağımızı düşünüyoruz. Tıp, başladığımız kıyasla daha güç… Lakin daha bitmedi.”

“Samet güzel bir performans sergiledi”

Jorge Jesus, Samet Akaydın’ı beğendiğini belirtti.

“Samet güzel bir performans sergiledi. 90 dakika boyunca düzgün oynadı ekip. Samet daha evvel oynamamıştı Avrupa’da. Gruptaki oyuncuların deneyim eksikliği var lakin Samet düzgün oynadı. Umarım sonraki maçlarda da bu performansını gösterir. 2-0, yeterli bir skor değil. Hala umudumuz var. Biliyoruz ki, Sevilla çok daha deneyimli bir kadro. Birinci yarı durumları bulduk lakin değerlendiremedik.”

“Negatif yahut olumlu özel bir durum olmadı”

Arda Güler hakkında konuşan Jesus, şunları söyledi:

“Arda Güler son kısımda girdi oyuna. Çok fazla dakika kalmamıştı. Bu formda gelişmesi gerekti. Negatif yahut olumlu özel bir durum olmadı. Öteki bütün oyuncular üzere kendi oyununu oynadı.”

“İnanıyoruz”

Jesus, son olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ben şu anda bugünkü maçı değerlendirebilirim. Bugünkü rakibimiz Avrupa Ligi’ni 6 kere kazandı. Bugün birinci yarıda yeterli oynadık. Sevilla ile tıpkı seviyedeydik. İkinci yarıda iki gol yedik. Biri seken bir top. Oburu duran top sonrası konsantrasyon eksikliği. Avrupa’da oynamış oyuncu sayımız az. Ekibin performansı güzeldi. İkinci maç sonrası hala umudumuz var. İnanıyoruz.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir