Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Estuz kapasiteye 4 milyon dolar yatırım yapacak

Estuz kapasiteye 4 milyon dolar yatırım yapacak

SoleKinG SoleKinG -
10 0

Tuzun istikrarlı kullanımına ehemmiyet veren ve “Hayatın Dengesi” yaklaşımıyla 41 yıldır üretim yapan Estuz, yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Her yıl ortalama yüzde 20 büyüdüklerini lisana getiren Estuz İdare Şurası Lideri Vedat Özdemir, bu yılki büyüme gayelerini yüzde 25 olarak belirlediklerini bildirdi.

2022 yılını başarılı bir biçimde kapattıklarının altını çizen Özdemir, “Geçen yıl satışlar gerek iç pazar gerekse dış pazar hacmi açısından epey yeterliydi. Bu durum da 2023 yılının yeterli geçeceği tarafında beklentilerimizi artırdı. Yeni yatırımlarımızla birlikte pazar hissemizi da artıracağız” dedi.

Eskişehir ve İzmir’den sonra üçüncü üretim tesisleri olan Afyonkarahi sar Dazkırı fabrikalarında modernizasyon ve kapasite artışına yönelik yatırımlar yaptıklarını belirten Vedat Özdemir, “Yaklaşık 4 milyon doları bulacak yatırımlarımızın yılın ikinci yarısında tamamlanmasıyla birlikte bilhassa yurtdışı pazarlarda daha fazla kelam sahibi olacağız.

Altyapımızın güçlenmesiyle birlikte memleketler arası geçerliliği olan BRCSG Besin Güvenliği evrakına de sahip olduk” diye konuştu. 2023 yılının çok daha düzgün geçeceği tarafında beklentileri olduğunu vurgulayan Özdemir, “Yeni eserlerimiz ile birlikte pazar hissemizi da artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Estuz, Eskişehir tesisinde ürettiği Efsina ile rafine edilmemiş doğal ve gurme tuz çeşitleri, İzmir’de ziraî sanayi için hazırladığı deniz tuzu eserleri, Dazkırı’da ürettiği rafine ve kurutulmuş tuz eser kümeleriyle, üç başka tesiste yıllık toplam 150 bin ton üretim kapasitesine sahip bulunuyor.

Kaynak: Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir