Amasya Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. THY, İtalyan devi Inter’le sponsorluk için görüşüyor

THY, İtalyan devi Inter’le sponsorluk için görüşüyor

SoleKinG SoleKinG -
12 0

Kerim ÜLKER

Türkiye’nin dünyada en fazla tanınan markalarından biri Türk Hava Yolları (THY). Türk havacılık kesiminin bayrak taşıyıcısı olan THY’nin muvaffakiyetinin altında operasyonlardaki kalite ve hizmet kadar sponsorluklar da bulunuyor.

Kriketten basketbola birçok farklı spor kolunda sponsorluk çalışmaları yürüten THY, futbolda gösterdiği çalışmalarla dikkat çekti. Bu yıl haziran ayında düzenlenecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin sponsoru olan THY’nin bir yandan da dünyanın en güçlü liglerinden biri olan İtalya ile kıymetli bir görüşme yürüttüğü sav ediliyor.

İddiayı Sport Mediaset gündeme getirdi

THY’nin İtalya Seria A’nın en dikkat çeken kadrolarından biri olan Inter ile gelecek dönem için sponsorluk mutabakatının masada olduğu İtalyan medyası tarafından lisana getirildi. THY’nin Inter’e sponsor olacağını öne çıkaran ise ülkenin en kıymetli spor yayınlarından biri olan Sport Mediaset.

İddiaya nazaran, THY, gelecek dönemden itibaren Inter’in ana form sponsorluğu için Inter ekibinin yöneticileri ile birinci görüşmeyi de gerçekleştirmiş. Görüşmelerde ilerleme kaydedildiği lakin şimdi hiçbir mevzuda muahedeye varılmadığı da belirtildi. Bilindiği üzere Inter’in ana sponsorluğunu uzun mühlet dünyaca ünlü lastik markası Pirelli yapmıştı.

Inter akabinde da DigitalBits ile anlaşmıştı. Lakin Digitalbits’in ödemeler konusunda ıstırap yaşadığı ve bu sebeple yeni bir ticari partner arandığı İtalyan medyasında daha evvel yer almıştı. 1908 yılında kurulan ve tam ismi Football Club Internazionale Milano olan Inter, maçlarını 80 bin 65 kişi kapasiteli San Siro’nda oynuyor. Şu anda lig ikincisi olan Inter, Serie A’yı 19 kez kazandı. Coppa Italia’yı 8 kez müzesine götüren, Serie A’da küme düşmeyen tek grup olan Inter, Şampiyonlar Ligi’ni ve UEFA Kupası’nı 3 kere, Kıtalararası Kupa’yı da 2 defa kaldırdı.

Takımın yıldızı Çalhanoğlu

Takımın en değerli isimlerinden biri de Türk futbolcu Hakan Çalhanoğlu. Evvelki gün UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Çeşidi birinci maçında konuk ettiği Porto’yu 1-0 mağlup eden Hakan Çalhanoğlu çabada 90 dakika forma giyerken maçın oyuncusu seçildi ve mükafatını depremzedelere adadı. THY, EURO 2016’daki resmi havayolu sponsorluğuyla UEFA ile işbirliği yapan dünyadaki birinci havayolu şirketi olmuştu. THY, Barcelona, Manchester United, Borussia Dortmund, Olympique Marseille, River Plate üzere değerli ekiplerle da sponsorluklar gerçekleştirmişti.

2 milyar TL’lik bağış çeki Yerlikaya’ya teslim edildi

Türk Hava Yolları (THY) İdare Heyeti ve İcra Heyeti Lideri Ahmet Bolat, “Türkiye Tek Yürek” kampanyası kapsamında şirketin açıkladığı 2 milyar lira kıymetindeki çeki İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya teslim etti.

Ziyarette Bolat’ın yanı sıra THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür yardımcıları Dr. Murat Şeker ve Mehmet Kadaifçiler, idare urulu üyeleri Prof. Dr. Mecit Eş, Dr. Orhan Birdal, Dr. Melih Şükrü Ecertaş, Şekib Avdagiç ve Dr. Fatmanur Altun’ da hazır bulundu.

Ahmet Bolat, ülke olarak çok güç bir periyottan geçtiklerini söyledi. Bolat, “Fakat içerisinde bulunduğumuz zahmetin boyutu her ne seviyede olursa olsun, bunu bertaraf edecek güçte olan esaslı bir ulusun evlatları olarak geçmişte yaşadığımız tüm zorlukların nasıl el birliğiyle üstesinden geldiysek, bugün de tekrar bir ve bütün olarak geleceğimize inancımız tam. Ülkemizin ulusal havayolu, Türk Hava Yolları olarak biz de 90 yıllık tarihimizde her zahmette elimizi nasıl taşın altına koyduysak, bugün de koyuyor ve var gücümüzle afetzede vilayetlerimizin ve kardeşlerimizin mümkün olan en kısa müddette iyileşmeleri için projeler geliştiriyor ve gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir